Як збільшити надої молока та годувати корів ефективно: на волинській фермі провели майстер-клас. – Svaor

Як збільшити надої молока та годувати корів ефективно: на волинській фермі провели майстер-клас.

Як збільшити надої молока у корів? Як зробити годівлю дійного стада ефективною? Чи не ці питання є дуже болючими  для багатьох фермерів.

Саме тому компанія SVAOR та Нідерландсько-український молочний центр DUDC, вперше організували надзвичайно цікавий та насичений семінар з годівлі худоби. Семінар поєднали з реальними майстер класами на фермі.

Українські та голландські фахівці розповідали учасникам  про, здавалося б, звичні, проте надзвичайно важливі речі, які допомагають зробити годівлю та й загалом утримання дійного стада ефективними.

Оцінити якість годівлі на фермі та спробувати свої сили у розпізнаванні сигналів корів відвідувачі семінару змогли на майстер-класах. Так, разом із фахівцями компанії Nuscience CHV Korm вони провели аналіз якості подрібнення корму за допомогою промивання гною та корму в пенсільванських ситах. А експерти DUDC розповіли, які саме показники мікроклімату й умов утримання можуть «розказати» про стан здоров’я корів.

 

 

СТАРТ У ГЕНЕТИЦІ

Для правильного розведення худоби та отримання високої якості молока Рене Кремерс, директор проекту Нідерландсько-український молочний центр DUDC, радить уважно підходити до підбору племінних бугаїв для власного стада.

 

13_13_iak-zbilshiti-nadoyi-moloka-2

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ГОДІВЛІ

Директор компанії SVAOR Олександр Джулінський розповів про важливість правильного вибору кормових добавок та готових кормів, престартерів, преміксів для виробництва молока. Тут варто враховувати якість сировини (її походження), можливість постійного аналізу кормів і використання його результатів: виправлення недоліків, поліпшення ефективності годівлі під час постійного консультаційного супроводження господарства.

Про те, як слід організувати ефективну годівлю високопродуктивних корів, у своїй доповіді «Більше молока з годівлі, оптимізація змішаних раціонів» розповів Аллард Еггінк, комерційний директор Nuscience CHV Korm.

Від розрахунку раціонів до споживання коровами корму та його перетравлення важливим є дотримання декількох пунктів: не варто допускати того, аби корови сепарували корм, потрібно контролювати розмір часток корму, його гомогенність, якість змішування (час і порядок) та, зокрема, техніку для годівлі.

Варто подбати про забезпечення стада якісними кормами, але не менш важливим пунктом вдалого господарювання є постійна наявність таких кормів на кормовому столі.

Про техніку, яка здатна постійно забезпечувати дійне стадо кормами, слухачі дізналися з доповіді Еверта Німейера з компанії Lely. Її інженери винайшли технологічне рішення для підгортання тваринам корму: класичний підгортач корму. А пізніше ще й модернізували його в модель кормороздавача. Відтепер ця технологічна одиниця виконує дві функції – роздає і підгортає корм. Тож завдяки такому технологічному рішенню корови отримують корм цілодобово, а затрати праці на фермі при цьому мінімальні.

 

МАЙСТЕР-КЛАСИ НА ФЕРМІ

Оцінити якість годівлі на фермі та спробувати свої сили у розпізнаванні сигналів корів відвідувачі семінару змогли на майстер-класах. Так, разом із фахівцями компанії Nuscience CHV Korm вони провели аналіз якості подрібнення корму за допомогою промивання гною та корму в пенсільванських ситах. А експерти DUDC розповіли, які саме показники мікроклімату й умов утримання можуть «розказати» про стан здоров’я корів.

 

 

 

У рамках семінару компанія SVAOR відсвяткувала свою п’яту річницю. Як зазначив Тарас Бакай, директор ТОВ «Молочні ріки»: «П’ять років це молода компанія чи стара? П’ять років – це досвідчена компанія!».

Чому вже багато ферм співпрацюють з компанією SVAOR, розповів Віктор Павлович, головний спеціаліст по ВРХ у ТОВ «Молочні ріки»:

«Одного разу, після чергового збору сезону грубих кормів (це був жовтень), зробили аналізи і дивимось – нам треба якийсь елемент, в якому буде високий вміст бейпасного протеїну… За тиждень приходить пропозиція від компанії SVAOR: «У нас є профіт, не хочете спробувати?». А ми якраз шукали подібний продукт. Буквально за місяць +2 літра на всіх фермах, а на одній до кінця сезону – +4 літри. Ми зрозуміми, що нас не обманули, і от вже працюємо більше року».

Загалом семінар пройшов дуже цікаво, багато нових та корисних знань отримали всі присутні.

Ви хочете щоб Ваш бізнес процвітав та приносив прибутки? Робіть правильний вибір!

 

Район.Луцьк

 

Замовлення
×