Лікування кишкового перенесення пташиної патогенної кишкової палички (арес)

 

Пташинний колібактеріоз розглядається як одна з найбільш поширених  бактеріальних хвороб в птахівництві по всьому світу і призводить до значних економічних втрат. Внаслідок чого «Wisium» проводить дослідження направлені на те, щоб знайти рішення по скороченню кишкового перенесення пташиної патогенної кишкової палички (APEC).

 


 

          Пташиний колібактеріоз, виключно позакишкове захворювання, спричинене підгрупою патогенної кишкової палички, яка називається пташина патогенна кишкова паличка (APEC). Штами APEC володіють різноманітними вірулентними чинниками, які надають їм здатності виживати і розмножуватися в організмі господаря за межами кишкового середовища, в якому вони зазвичай проживають. Будучи головним вмістилищем АТЕС, шлунково-кишковий тракт і утворені екскременти з їхнім вмістом відіграють вирішальну роль в поширенні АТЕС.

          Найпоширеніший шлях зараження – вдихання пилу, який забруднений домішками фекалій і містить велику кількість патогенної кишкової палички.

          Інфекції, викликані APEC, зазвичай призводять до важких респіраторних і системних захворювань, таким як аеросаккуліт (аероцистит) і сепсис, або які викликають запалення оболонок внутрішніх органів, такі як: перитоніт, перигепатит і перикардит. Вони також становлять загрозу продовольчій безпеці та добробуту птахів у всьому світі. Інтенсифікація птахо-виробництва може збільшити захворюваність спричинену АТЕС за рахунок збільшення впливу на птахів зазначених вище патогенів та стресу.

 

Боротьба з економічними збитками 

           З причин адаптивності патогенезу  колібактеріозу птахів, АТЕС може нести відповідальність за значні економічні втрати, що зачіпають багатовидовий і мульти-фізіологічний стан системи пташиних ферм, в той час, як законодавча база все більше і більше обмежує використання антибіотиків у тваринництві, щоб зупинити поширення стійкості бактерій. На полі, наслідки зараження АТЕС молодняка бройлерів призводять в основному до його загибелі. Зменшення кишкового носійства APEC і фекальних виділень з їх вмістом можуть сприяти визначенню способу лікування пташиного колібактеріозу.

          В цьому контексті команда науково-дослідного відділення «Wisium» має на меті оцінити ефект запатентованої мідно-обмінної глини (CeC) на фекальні екскреції курчат заражених APEC. Компанія працює майже 15 років на розробку CeC, унікального і запатентованого спеціального харчування, яке спрямоване на забезпечення процесу травлення, який ґрунтується на іонно-активованій глині, яка надає продукту високої антимікробної активності на різних збудників. Його специфіка – діяти як модулятор мікрофлори в кишечнику і допомогти тваринам з однокамерним шлунком пережити важкі періоди. CeC підтримується науковими доказами: є доступними більше 60 випробувань, які проводилися як в науково-дослідних, так і в польових умовах.

Результати французького дослідження

           Національним інститутом сільськогосподарських досліджень у Франції було проведене дослідження на платформі експериментальної інфекційності з використанням 22-денних курчат породи Леггорн (Leghorn PA) у кількості 12 штук. Птахи були перорально інокулювані високо-патогенним штамом APEC O2. Кількість фекальних бактерій, їхнє зростання і смертність тварин, при додаванні CeC, як лікувальний засіб, в їхній раціон, порівнювали з групою, яка не отримувала такого лікування (НГ).

 

Бактеріальне число 

           Загальна кількість бактерій кишкової палички (E. Coli) і APEC в калі були виконані з метою, щоб оцінити їхню колонізацію в кишечнику. Інокулюваний штам APEC показав хорошу колонізаційну здатність кишечника. Він представив флору E. coli більшості курей до 14-го дня (100-78%). Диверсифікація з непатогенною кишковою паличкою найчастіше зустрічалися після 14 дня. CeC істотно не змінив APEC в порівнянні з контролем до 14 дня. Однак CeC значно скоротила кількість APEC на 19 день (P <0,05) (Таблиця 1). Тенденція до зниження була чисельна і зберігалася на 21 день (Таблиця 2).

 

ТАБЛИЦЯ 1.Число кишкової палички в фекаліях курчат перорально інокульованих штамом APEC 02 з додаванням і без додавання у корм Cec



ТАБЛИЦЯ 2. Число APEC в фекаліях курчат перорально інокульованих штамом APEC 02 з додаванням і без додавання у корм Cec


 

ТАБЛИЦЯ 3. Жива вага курчат породи Леггорн

Смертність 

           Клінічні випадки колібактеріозу були отримані і підтверджені при розтині (перікардідіс). Загальна летальність склала 18%. Смертність істотно не розрізнялася між лікування, але результати в групі CeC обнадіює, коли за день гине тільки одна тварина, одна замість трьох в НГ (Малюнок 1).

 


 

Малюнок 1. Виживання курчат породи Леггорн піся інокуляції

 

Перспективне рішення

           Результати моніторингу виділення АТЕС з фекаліями, комбінованого з виживанням і виростом курки, показують, що в цьому дослідженні мідно-обмінна глина – ефективне рішення для скорочення кишкового перенесення АРЕС щеплених птахів. Позитивний ефект був отриманий після диверсифікації флори кишкової палички (E. Coli). Ця попередня робота обнадіює і потребує подальших досліджень, щоб підтвердити ці результати, особливо на звичайних сортах птиці.

 

 

Замовлення




    ×
    Product order




      ×
      Заказ продукции




        ×